Ztloustne každý, návrat ke zdravé váze zvládne málokdo

Tak si tak normálně žijeme a ani nepozorujeme, že nám přibývají roky. Máme pocit, že ve svém životě nic moc neměníme. Pořád sportujeme, i když už jen víkendově. Jezdíme více autem, ale to tak nějak k vyššímu věku patří. Jíme stejně, možná jen o trošičku více. Jo a taky jedno dvě pivečka si dáme navíc, když jdeme večer s kamarády si popovídat.

zelenina s ořechy

Shrneme to. Hýbeme se méně, máme tedy menší výdej energie. Její příjem máme naopak vyšší. Máme i více roků a naše tělo se chová jinak než ve dvaceti. Takže přibíráme. Nejdříve nenápadně. Jak je tukových polštářků více, najednou si je uvědomíme. Jsou vidět. Volné oblečení ze začátku něco zakryje, ale přibíráme dál. Jak to zastavit? Jde ten proces otočit?

Ano jde, ale těžce. A není to ale pro každého. Bez osobní disciplíny sebe k samému, bez toho abychom proto něco udělali, to nemá cenu ani zkoušet. Budeme zklamaní. A zklamání je pocit nepohody, a ten si svou trochou k našemu tloustnutí ještě přidá.
ženy s nadváhou

Co dělat abychom přestali tloustnout a začali hubnout?

To nejzákladnější, co pro to můžete udělat je, že musíte být v pohodě. Být vyrovnaní a být nad věcí. Dále se musíte začít trochu více hýbat. Každý den se procházejte, nebo proběhněte. Pár kilometrů je fajn, ale jistota je kouzelná desítka. Ano deset kilometrů svižné chůze denně a hubnutí by nemělo nic bránit. Jezte jídla, která si připravíte ze základních potravin. Vyhýbejte se cigaretám. Omezte alkohol. Zkuste zabojovat s největší drogou lidstva, s cukrem. Úplně zapomeňte na nějaké drogy.

Naučte se správně dýchat. Hezky do celého břicha, nejen tak povrchově. Soustřeďte se na dýchání. Udělejte si pohodlí, lehněte si a soustřeďte se na své dýchání. Vnímejte své tělo. Uvolňujte se. Myslete pozitivně. Přejte sobě i ostatním lidem jen pěkné věci. Nebuďte sobečtí.

Pokud začnete plnit to, co je uvedeno ve dvou posledních odstavcích, máte nakročeno ke zdravému životnímu stylu. Vydržte to alespoň dva tři měsíce a začnete se cítit lépe. Pak už to půjde samo. A uvidíte. Váha půjde dolů úplně sama od sebe.