Prozkoumejte Slovensko

Slovenská republika není pro našince žádnou neznámou. Vždyť ještě poměrně nedávno jsme byli jeden stát, takže tuto zemi známe velice dobře. To může z pohledu turisty objevitele naše východní sousedy možná dělat trochu nezajímavé, ale Slovensko nejsou pouze Tatry a Bratislava, může toho nabídnout daleko více. Výhodou navíc je absence jazykové bariéry, takže kdybyste náhodou zabloudili, vždy se můžete bez nejmenších problémů zeptat na cestu.

trojúhelníková chýše

Nejen u nás, ale i na Slovensku můžete najít pohádkovém vesnice. Tou asi nejznámější je víska Habakuky a rozhodně byste se tam měli zajet podívat. Kouzelná atmosféra dokáže učarovat nejen děti, ale i mnohé dospělé. Veškerá architektura ve vesničce má nádech lidovosti, což ještě více umocňuje pohádkovou náladu.
domek na nohách

Pokud jste milovníky lidové architektury, jistě byste neměli při své cestě po Slovensku vynechat ani skanzen Martin. Jedná se o vesnici, která byla postupně budována během konce devatenáctého a začátkem dvacátého století. Kdo by si myslel, že zde je jen pár stavení, ten by se šeredně mýlil. Tento skanzen je opravdu rozlehlý a obsahuje více než sto budov. Najdete mezi nimi jak klasické obytné domky, tak i hospodářské stavby a nechybí ani sakrální budova ve formě kostela.
venkovní muzeum

I milovníci krásných zámků si mohou na Slovensku přijít na své. Stačí jen zajet na Bojnický zámek. Tato majestátní stavba patří mezi nejnavštěvovanější památky. A to nejen pouze turisty. Bojnický zámek totiž také lze využít například k pořádání svateb nebo jiných obdobných akcí. Výhodou je, že můžete přijet prakticky kdykoliv. Prohlídky jsou zde pořádány jak klasicky v ranních a odpoledních hodinách, tak i v noci. Noční prohlídky však nejsou na programu každý den, takže je vhodné si ověřit, například pomocí internetu, otevírací dobu. V případě, že tak neučiníte, vystavujete se riziku, že přijedete zrovna v době, kdy bude zámek zavřený.