Zázrak přírody

V dnešní době už každý jistě víme, že existují rostliny a byliny, které jsou pro nás lidi léčivé. Už i naše babičky to věděli. Postupem času lidé začali více přemýšlet nad tím, jestli je pro ně lepší tabletka, nebo bylinka, která je naprosto neškodná a pro náš organismus přínosná. Pokud se o bylinky alespoň malinko zajímáte tak s nimi máte taky určitě zkušenost a víte, která bylina nebo rostlina se používá na různé onemocnění nebo potíže.

bez

Tak které bylinky znáte? Nejznámější pro lidi je heřmánek, ten snad znají všichni. používá se třeba na zábaly, ale i čaj. Dále určitě známe kopřivu. Ano i kopřiva je léčivá, moje babička mi říkávala, když jsem se o kopřivu spálila, tak mu vždy řekla že aspoň budu zdravá. A taky je výborný čaj. Čaje můžeme mít i mátový, meduňkový, lipový, šípkový. Příroda nám toho tolik nabízí.

Ale z bylin nemusíme dělat pouze čaje. Jde z nich vytěžit ještě víc a to například sirupy. Ty můžeme pít studení, ale i horké. I když sirupy přeci jen pijeme především v letních dnech, ale není vyloučené si je zalít horkou vodou a přidat vonící koření, které nám dodá špetku k dokonalosti. Já osobně mám ráda sirup ze smrkovích výhonků, mátový, ale rovněž i černý bez sirup. Neděste se toho názvu černý, opravdu černý není. Jelikož na sirup jsou používány pouze vyluhované květy a nebo plody. Některé bobule z černého bezu jsou jedovaté, takže z těch by to opravdu nešlo. Proto si dávejte pozor jaký bez sbíráte.

bez

A proč je dobré pít sirup s černého bezu? Má antioxidační účinky, podporuje obranyschopnost organismu, přispívá k činnosti cévní soustavy, posiluje imunitu. Takže naše tělo bude v dobrých rukách. A měli by jsme svému tělu dopřát jen to nejlepší. A bezový sirup nám k tomu rád dopomůže. Ale každá bylina a rostlina v sobě ukrývá schopnosti, které jsou připraveny nám pomoci. Nebojte se vzdělávat. A sbírejte si ty svoje bylinky, které budete potřebovat pro svoji potřebu.