Jak začít obchodovat s akciemi

Než se podíváme na to, jak obchodovat s akciemi, tak je dobré si vlastně připomenout, co takové akcie jsou. Jedná se o cenné papíry, které vydávají akciové společnosti. Nedělají to jen tak pro nic za nic, ale díky takové nabídce získají kapitál pro své podnikání. Držitelé akcií poté získávají právo na pravidelnou výplatu dividendy, protože se podílí na zisku společnosti. Mají ještě další možnosti, jak se mohou zapojit ve firmě, ale akcie jsou spíše zajímavé proto, že investoři předpokládají jejich růst a tím samozřejmě i větší hodnotu při jejich prodeji. Ten bude tak velký, jaký bude rozdíl mezi prodejní a kupní cenou. Obchodování s akciemi je velmi zajímavé a přirozeně to vyžaduje jistý přehled.

graf

Velmi rozšířená činnost

Pokud se podíváme na obchodování s akciemi, tak i zde se mnohé proměnilo a je pravdou, že začátečníci možná mají touhu začít, protože v takové činnosti vidí smysl, ale bohužel netuší, kde nebo jak začít obchodovat s akciemi. Určitě je velmi důležité si uvědomit na začátku, že je nesmírně důležité, aby investor byl zodpovědný ve zhodnocování svých úspor. Na druhou stranu mu bude jistou odměnou vysoký výnos, likvidita, nízké poplatky a získá i možnost spravovat portfolia on-line.
Pokud se rozhodnete kladně a bude u vás převahovat touha i odvaha jít do toho, poté můžete zkusit obchodovat u RoboForex.

burza

· Zde je možnost obchodovat s reálnými akciemi nejdůležitější společností.
· I když je investice spojená s možným rizikem, máte ze zákona jisté pojištění proti úpadku a to až do výše náhrady 20.000 EUR. Tuto záruku poskytuje Garanční fond obchodníků s cennými papíry.
· Začnete s registrací Členské zóny, vyberete si platformu a postupně si velmi jednoduše zřídíte obchodní účet.
· Pracovat nebo sledovat dění na finančních trzích můžete pohodlně i ze svého mobilního telefonu.
· Nechybí ani poradenství a to si lze vybrat podle dostupných variant.
Obchodovat s akciemi není složité, podle návodu nebo s odborníkem to zvládne každý.