Vyrazit na Maltu můžete celoročně, užijte si pláže i památky

Každý turista je jiný a nabídky výletů za hranice všedních dnů se tomu pochopitelně velmi dobře přizpůsobují. Můžete si vychutnat přírodu středomořských regionů, ale také prosluněné pláže a v neposlední řadě historické skvosty a vzpomínku na dobu antickou. Když si vyberete Maltu, jistě neuděláte chybu. Jde o destinaci, co potěší i náročné cestovatele a přinese potřebný odpočinek od každodenního stresu. Týden nebo dva strávené u moře jsou dobrá volba, bez ohledu na to, jestli je u nás právě zima, jaro nebo se už chystají ke slovu podzimní plískanice.

lodě na rybaření

Představme si místo, kde se psala historie

Každý, kdo miluje cestování, by měl zavítat i na všechny středomořské ostrovy. Kromě Kréty, Sicílie a Sardinie jsou tu ale ještě mnohé další. Noticku samozřejmě zasluhuje i Malta, která zažila velkolepou bitvu s Osmany. V té se rozhodovalo o osudu středomořských národů, křesťanské vojsko navzdory velké přesile dokázalo udržet své pozice naprosto pevně. Fénická, byzantská, ale i anglická minulost, a ještě memento na odvážné maltézské rytíře, to vše vás čeká v republice, která je na Velké Británii formálně nezávislá od poloviny šedesátých let. Megalitické chrámy z evropského dávnověku, o nichž toho mnoho nevíme. Ale také okružní jízda kolem trojice ostrovů, kde si užijete nevšední zábavu. Kdo zavítal na Maltu, rozhodně nelitoval!

malta

Hlavním městem je Valletta, jméno nese podle slavného bojovníka s Turky a původně platilo spíše za nedobytnou pevnost. Na staré časy dá vzpomenout Palác Velmistrů, ale také Pařížský palác, kde si krátkou okupaci Malty vychutnával i sám císař Napoleon I. Bonaparte. Romantické duše okouzlí Trifonova fontána nebo zahrady Upper Barraka. Z letiště to budete mít do Valletty, která je proslulá i svými nákupními centry, asi pět kilometrů. Na projížďky si pak lze objednat taxi, ale pravidelně jezdí také autobusové linky.