Ušetřete na poštovném

Poštovné. Téma, o kterém slyšíme časté diskuze a nářky na jeho zvyšování. Cena poštovného neúměrně stoupá vzhledem k poskytovaným službám. Řečeno s nadsázkou, mnohdy si poslání dopisu nebo balíku raději rozmyslíme a zvažujeme možnost, jestli by nebylo lepší kdybychom si zásilku k adresátovi raději rovnou doručili sami i za cenu projetého benzínu nebo zakoupené jízdenky. Možná by to někdy pro nás bylo nejen levnější, ale i rychlejší především před vánočními svátky.
pošťák postava
To pravé překvapení nastane, když se na poštu vydáme s objemným balíkem a nedej bože ho budeme potřebovat poslat do ciziny. Nad vyslovenou částkou za poštovné se nám nejspíš protočí panenky.
Co teď?  Odlehčíme svým peněženkám nebo se budeme snažit najít nějaké alternativní řešení. Určitě za zkoušku by to stálo. Můžeme využít služeb jiných známých velkých přepravců. Cena za přepravu zásilky od těchto firem bude o něco málo nižší než přeprava poštou. Tím pořád, ale ještě nejsou naše možnosti vyčerpané.
balíček přes poštu
Přepravu balíků zajišťují i další menší přepravní společnosti. Princip doručování a přepravy zásilek je obdobný jako u ostatních velkých přepravců. Liší se, ale cenou za poskytované služby. Zásilky můžete zasílat do všech Evropských zemí.
Logistika poslání balíku je jednoduchá. Vy vyplníte kontaktní formulář, kde uvedete několik důležitých údajů – adresu a čas, kde si kurýr zásilku vyzvedne, rozměry a hmotnost balíku, způsob platby a samozřejmě adresu adresáta a jakou službu chcete využít.
známky a pohlednice

V rámci České republiky bude zásilka zpravidla doručena hned druhý den. Vy můžete po celou dobu sledovat online pohyb zásilky.
Expresní doručení je možné využít i při přepravě zásilek do zahraničí. Pokud tuto službu zvolíte, bude vaše zásilka také doručena do 24 hodin. V případě porušení zásilky při přepravě můžete podat písemnou reklamaci podle obchodních podmínek přepravce.