Pronajímáme stodolu

Možná to není tak úplně čtyřhvězdičkový hotel, s ubytováním hlavně na horách se doslova roztrhl pytel – a hlavně letní turistika nabízí dosud nevídané možnosti, jak si trochu rozšířit obzory a pro podnikavé jedince si trochu prohloubit peněženky. Dnes stačí mít pěkně zrekonstruovanou starou budovu, tam pár místnosti, postel, nějaký záchod a kuchyňka, a pro turisty, kteří si vyjedou na víkend to je tak akorát. Pokud si myslíte, že by to přeci nikdo dneska v době internetu nechtěl, takhle žít, tak to bychom vám radili otevřít si internet a podívat se sami.

hory v létě

Ať je zima nebo mráz

Pokud máte pěkný domek, který stejně nevyužíváte, proč ho nezačít pronajímat? Přisunete alespoň nějaké finance do vašeho rodinného rozpočtu a možná vám to bude i slušně vynášet, pokud se bude jednat o něco víc než jen jeden pokoj a záchod. Lidé si určitě rádi připlatí za pěkný nocleh, hlavně pokud je v blízkosti co dělat. Pokud máte tedy usedlost někde v horách nebo například blízko nějakých památek, je to tam naprosto ideální – sice určitě je lepší si to zařídit jinak než v Slunce, seno, erotika, ale pokud by vám nevadilo pro těch pár tisíc spát týden venku, klidně můžete pronajmout i váš vlastní dům.

zasněžené hory

A jak moc se zde točí?

To záleží na stavbě, lokalitě, turistické vytíženosti – to vše hraje roli při určování ceny. Samozřejmě, že pronajmout si byt u města bude mnohem levnější než například nějakou horskou chatu, ale pokud dokážete vytěžit z vaší polohy maximum, můžete se klidně vyšplhat na pěkných 8 tisíc za týden, a to se držíme hodně zpátky. Nejdůležitější je však ty lidi zaujmout, pokoje musí být čisté a uklizené, a hlavně připravené k okamžitému užívání. A jestli ještě přidáte nějaký ten tip, co se dá v okolí dělat, můžete si hned oddechnout.

 

Pokud vezmete v potaz všechny výše popsané důvody, dáte hlavy s rodinou dohromady, určitě můžete takové vaše malé rodinné podnikání rozjet třeba příští léto.