Vypůjčit si peníze není těžký krok

Možností, jak si vypůjčit peníze existuje několik. Pokud je dobrá bonita a žádný záznam v registru dlužníků, tak není problém se obrátit na banku, která vaší žádost posoudí a podle potřeby vás požádá ještě o doložení příjmu nebo jiných dokladů. Pak již nic nebrání v cestě peněz na účet. Se špatnou bonitou nebo se záznamem v registru dlužníku vyhledáváte jiné možnosti. Různé nebankovní společnosti, rychlé půjčky nebo zkoušíte uzavřít přímo úvěr v prodejně na daný výrobek.
hodiny a peníze.jpg
Zkrátka možností existuje několik a také je docela pravdou, že vypůjčit si peníze je velmi snadné a během chvíle. Mnohdy pomohou i rodinní příslušníci nebo kamarádi. Horší je ale dlužnou částku vracet. To trvá v podstatě delší dobu a vyžadujete to jisté podmínky. U bankovních a nebankovních společností to bude vyžadovat ještě navíc platba úroků a tím se splácení může prodloužit i na delší dobu, než bude 1 rok.
zoufalý chlap.jpg

Půjčku je třeba si pořádně rozmyslet

Platí to jak pro ty, co si půjčují, ale i obráceně pro ty, co peníze půjčují a to především v rodině nebo mezi kamarády. Podle statistik totiž zde nejvíce dochází k tomu, že se peníze nedostanou zpět k věřitelům. Mezi příbuznými se totiž na smlouvu moc nehledí, zřejmě proto, že se lidé obávají, že to ohrozí jejich vztah nějakou nedůvěrou. Ovšem to se nemusí vyplatit a vztah může být narušený daleko více, než kdyby se dohoda o zápůjčce sepsala. Pokud se dlužník nemá k zaplacení, je třeba zkusit s ním ještě domluvit splátkový kalendář nebo jiný způsob úhrady. Je možné, že nebude reagovat ani po této výzvě, pak bude nezbytně nutné se obrátit na právnickou pomoc, hlavně zdali se jednalo o větší finanční obnos.

Co má obsahovat smlouva?

1.       Výše částky, která byla zapůjčena.

2.       Způsob jejího splácení, přesná částka a k jakému dni bude splatnost.

3.       Datum a místo jejího sepsání, včetně podpisů.

4.       Můžete se domluvit na úrocích, případných sankcích a též to zaznamenat do smluvních podmínek.

Pokud smlouva neexistuje, nic není ztraceno. Jako důkaz mohou posloužit výpisy z účtu, korespondence mezi oběma stranami, ale také svědci.