Tampon nebo kalíšek?

Někomu to možná přijde zvláštní, ale vybrat nejlepší menstruační pomůcky není jednoduché. Na trhu je jich sice dost, ale žádné nejsou dokonalé. Většina žen neustále volí jednorázové tampony a vložky, protože se používají velice jednoduše a zdají se být levné. Levné nakonec zase tak nejsou, protože jejich cena je poměrně vysoká, když se sečtete cenu za všechna balení, která za rok spotřebujete. Navíc jde o velice neekologickou variantu, a tampony mohou být dokonce zdraví nebezpečné.

šedé kalhotky

Věděly jste, že mohou obsahovat chlorem bělená vlákna z umělé hmoty, a ta mohou zůstávat v těle? Výsledkem mohou být různá onemocnění, která mohou být i vážnějšího charakteru. Proto je vždy lepší používat takové pomůcky, u kterých takové riziko nehrozí. Na trh se dostala novinka v podobě menstruačního kalíšku, který se dá používat opakovaně. Vyhovuje hlavně ženám, které požívají tampony, protože se používá stejně, jen se musí vymýt před dalším použitím.

Poměrně horkou novinkou jsou menstruační kalhotky Myfemini, které jsou velice oblíbené mezi dívkami a ženami ve všech věkových kategoriích. Je to dáno tím, že se velice snadno používají. Jsou diskrétní a velice komfortní. Jejich popularita roste každým rokem, protože se čím dál více lidí zajímá o ekologii. Tyto kalhotky se po použití vyperou a používají se dál a dál. Jsou vyrobeny z kvalitních látek, takže jejich výdrž je na několik let.

tampony a kalhotky

Je potřeba mít jich dostatek, aby nebylo potřeba kalhotky prát každý den ihned po příchodu domů. Většina žen si kupuje například kalhotky na dva dny, jejichž počet odpovídá počtu použitých jednorázových pomůcek. Kalhotky totiž vydrží zhruba stejně dlouho. Je potřeba mít kalhotky podle síly menstruace, existuje jich více druhů – na slabou, střední a silnou menstruaci. Díky tomu budete chráněná každý den až do konce periody.