Smůla smůlovitá

Ono se říká, že se někdo narodí na šťastné planetě a vše se mu daří, a aniž se musí snažit, vše mu vychází. Prostě děti štěstěny a když se k tomu přidají peníze, není co řešit.

Jenže jsou zde i opačné extrémy, a to jsou zase lidé, kteří mohou dělat cokoli a vždy jim to osud nějak převrátí a postaví pak proti nim. Příklad jeden za všechny. Muž s manželkou si bere půjčku, kterou poctivě splácí. Pak přichází úmrtí v rodině, žena přichází o živitele i o příjmy. Banka zareaguje tak, jak je obvyklé, ženu upomíná, ta se snaží a snaží, ale nakonec stejně končí v exekuci.

peníze

A takových případů je spousta. Banku většinou nezajímají důvody. U nich je jen jediný cíl, získat exekucí dům za tři miliony i když žena již dluží třeba jen čtvrt jednoho. Nikdo to neřeší.

Postižený se v tomto případě ještě zoufale snaží vyrazit klín klínem a vzít si půjčku jinde. Jenže exekuce mu zavírá dveře tam i tam. Kdo by také půjčil podvodníkovi, protože, nones volens, když jste v exekuci, znamená to, že jste někde neplatil a tím jste podvodník. Nikoho nezajímá, jak se do takové situace někdo dostal a bohužel, musíme se zde podívat pravdě do očí.

V jejím zájmu totiž musíme soudně uznat, že v několika stovkách případů skutečně o podvodníky jde. Pořád jim to nějak vychází a zákon je na ně krátký. Znám případ, kdy si pracující paní, slečna, půjčila od banky vyšší obnos. Asi měsíc poté co peníze získala zrušila pracovní poměr a pracovala načerno. A samozřejmě splátky jí neříkaly naprosto nic. V bytě neměla nic extra, a tak nepomáhá ani exekuce. Dívčina má penízky ulité tak, že na ně nikdo nemůže a vesele si žije.

cizí měna

Ale to jsem odbočil. Pro lidi s exekucí je jen jedna jediná záchrana, totiž půjčky na O.P. s exekucí. Co to znamená? Že zde je společnost, která půjčkou nebo přímým vyplacením exekuce věřiteli podává takto „postiženým“ lidem pomocnou ruku. A proto se sem mohou všichni s důvěrou obracet.