Opětovný návrat selského nábytku

Jde převážně o jednoduché a těžké kusy nábytku z nejdostupnějšího druhu dřeva, které nám chtějí pomoci vytvořit teplý, příjemný a intimní domov. Selský nábytek nebyl tvořený jako umělecké dílo, ale šlo o praktickou a cenově dostupnou variantu vybavení domácnosti. Právě v dnešní době, kdy je dřevo ve využití v interiérech ve velké oblibě a zažívá skutečně velký návrat, tak se vrací i obliba selského nábytku.

selský nábytek

Jde o módní trend návratu k přírodě a k šetrnému životu v kontextu s použitím recyklovatelných materiálů, které nemají negativní dopad na život. A nejde jen o samotný materiál, ale také jeho zpracování by mělo být v souladu se současnými ekologickými trendy. Je třeba zdůraznit, že selský nábytek je ceněný hlavně pro svou jednoduchost, čisté linie a funkčnost.

Díky selskému nábytku se můžeme pomyslně přiblížit ke způsobu života, jaký žili naši předci v minulosti. Jen málo lidí má předky s modrou krví, a tak většina lidé má své kořeny od předků, kteří žili venkovský život velice jednoduchým způsobem a stejně jednoduše si zařizovali domácnosti, protože peněz nikdy nebylo nazbyt.

selský nábytek1

Dřevo, materiál používaný pro výrobu takového druhu nábytku, se nepoužíval jen pro svoji dostupnost a cenu, ale šlo také o to, že poctivě vyrobený kus nábytku ze dřeva vydržel celé roky bez problémů sloužit a během té doby v případě poškození šel také velice snadno opravit. Robustní nábytek se potom předával z pokolení na pokolení i několik generací.

To je koncept, který se nám někam ztratil. Většina lidí kupuje nábytek vyrobený z odpadu vznikajícím při opracování dřeva. Vše je závislé na cenách a je jasné, že ten nejlevnější nábytek se v kvalitě a životnosti s poctivě vyrobeným nábytkem z masivu nedá srovnávat. Po pár letech se začne deformovat, rozpadat a je nutné jej nahradit novým vybavením.

Možná právě díky takovým úvahám se do nábytkářství vrací dřevo jako materiál číslo jedna. Investice do selského nábytku se rozhodně vyplatí. Dřevo navíc přináší do domova teplo a vytváří příjemné prostředí, díky kterému zmizí stres z každodenního shonu.