Lanýžový olej je perlou v italské gastronomii, přivoníte si také?

Poznávání nových chutí, zkoumání, zda vám více vyhovuje řecká, italská nebo naopak třeba španělská gastronomie. To je dobrodružství, které vás bude hodně bavit, nebojte se proto udělat prvních pár kroků, díky nimž vstoupíte do světa, kde se dají strávit celé hodiny. Necháte se trochu inspirovat? Pokud víte, jaká pochoutka se skrývá v bílých lanýžích, čtěte prosím dále. A mimochodem, co byste řekli na olivový olej, jenž má v sobě toto delikátní aroma? Pochází z Itálie a obejde se bez chemie, což jsou určitě hned dva důvody, proč mu dát příležitost!

Marina Colonna 1

Pod Alpami se vaří snad nejlépe

Těstovinová jídla nebo rybí speciality, právě k těmto pokrmům je už zavedenou klasickou právě lanýžový olej. Stačí mu dát příležitost zazářit, neboť se hodí i k rizotu nebo jako doplněk pro jídla, kde jsou další houby. Brambory nebo telecí carpaccio? Šanci mu můžete dát i s pizzou, která pak bude v kameninové peci příjemně vonět už z velké dálky. Vidíte sami, jaký je to univerzál, rozhodně neplatí, že se olivové produkty dají úspěšně spárovat jen s masem, ale vyniknou i společně se zeleninou. Záleží, nač máte právě chuť, protože variací je zde připravených skutečně spoustu.

Marina Colonna 3

Značka, která symbolizuje Itálii a nasbírala v hodnocení Flos Olei takřka dokonalé hodnocení. Přesně tím je Marina Colonna, díky níž potěšíte obdarované i po stránce estetiky – lahvička je totiž určená spíš pro výstavu než ke klasickému využití v kuchyni. Vypadá jako model ze starých časů a ladí s přírodou, nenajdete v ní ani kapku chemie, vše se děje v souladu s původními postupy. Je právě tohle váš nový dárek pro obchodní partnery? Nahlédněte na olivum.cz a možná si vyberete i některou ze španělských nebo chorvatských specialit. Třeba může jít i o originálně pojatý vánoční dárek.