Jaký typ pleti máte?

Je jen málo žen, které jsou naprosto spokojené s tím, jak vypadají. Vrásky na čele jim způsobují zejména nedostatky pleti. Některé problémy se ale dají pomocí dobré péče určitě odstranit. Typy pleti jsou rozděleny do tří základních skupin.
·         Suchá pleť– tady platí především dostatek vláhy zevnitř. Tudíž známý pitný režim. Nedoporučuje se používání klasických mýdel, která pleť vysušují. Odličování je nejlepší pleťovými mléky, která jsou přímo určená pro suchou pokožku. Důležité je i promazávání kvalitními krémy.
·         Mastná pleť– opačný problém, který je ale také nepříjemný. Mastný obličej je potřeba čistit ráno i večer mírně stahujícími přípravky. Zásadou je používání pleťové vody bez obsahu alkoholu. Jestliže s sebou mastná pokožka přináší i vyrážky, určitě pomůže pleťová maska.
žena s akné

Ideální je ta, která je normální

Smíšená pleť– jak zjistit, která část je která? Stačí přiložit hodinu po umytí na obličej papírový ubrousek. Ten vám pak ukáže, kterou část jakým způsobem ošetřit. Většinou jsou mastná místa na takzvané T-zóně. Což je čelo, nos a brada.
·         Citlivá pleť– rozhodně se nedoporučuje žádná chemie. Ta by mohla citlivost pokožky ještě zvýšit a přivodit další problémy. Je potřeba kosmetiku vyzkoušet a pak zůstat u nějaké osvědčené značky. Střídání kosmetiky by vám rozhodně neprospělo. Vaše kosmetika by měla obsahovat panthenol, který pokožku zklidní. Dobré jsou i ty, které obsahují výtažky z heřmánku.
·         Normální pleť– sen každé ženy. Jenže takových žen je jako šafránu. Tady stačí jen ji udržovat v dobré kondici, aby vydržela bezproblémová co nejdéle. Nezapomínat na ranní a večerní čistění a kvalitní hydratační krém.
obličejová maska
Co ale platí pro každý typ pleti, to je dokonalé večerní odlíčení obličeje. Jestliže budete chodit spát s make-upem, rozhodně váš obličej dá brzy svou nespokojenost najevo.