Zakládáme akvárium

Založit akvárium není lehké, což dokazuje množství lidí, kteří to zkusili a do roka toho nechali nebo chodí co chvíli do zverimexu pro nové ryby, protože jim doma rychle umírají v nevhodných podmínkách. Jeden z prvních velkých chyb, je přijít do obchodu s zvířaty, při vstupu nevědět, co chci koupit a odcházet s novým akváriem v jedné ruce a v druhé si nést sáček s rybičkami. Mezi založením nového akvária a vypuštěním do něho rybiček by mělo utéct aspoň 14 dní, lépe až měsíc.

akvárium

Založit nové akvárium, to je koupit především samotné skleněné akvárium. Akvárium umístíme v bytě nejlépe mimo dosah slunečních paprsků, ale pamatujte, že budete pravidelně měnit vodu, to znamená vypouštět pomocí hadice a napouštět nejspíš po kyblících, takže nezapomeňte na dostatečný manipulační prostor okolo akvária. Na dno akvária je vhodné použít akvarijní substrát a do něj zasadit co nejvíce vodních kytek, umístit kameny a kořen, aby vznikl kus přírody ve vašem obýváku. Pak můžete napustit vodu a zapojit světlo a filtr, bez kterých byste své první akvárium zkoušet raději neměli. Prvních 14 dní byste měli pravidelně měnit až polovinu vody a během této doby by se mělo akvárium zaběhnout. Po 14 dnech můžete do akvária vypustit šneky a odvážní i rybičky. Ale opět platí pravidlo, že nejdeme do akvaristiky a nevíme co chceme. Je nutné už doma si zjistit, které rybičky můžeme dle velikosti do svého akvária umístit, v jakém počtu a chceme-li více druhů, tak jaké se k sobě hodí.

akvárium

Bohužel ale vychytat poměr ryby+světlo+rostliny+filtr není až tak jednoduché, což poznáme, začne-li se nám tvořit řasa. Pak nezbývá než koupit testy na kvalitu vody, PH tester Chlorito a začít nastavovat rovnováhu. Což je moment, kdy to mnohý začátečník vzdá a akvaristikou skončí. Vše je ale jen o trpělivosti a mít doma vodní svět, to je lepší než televize.