Nastavitelná krejčovská panna je skvělý vynález

Prakticky se jedná o figurínu, která má své velké uplatnění nejen mezi výrobci oděvů, ale také mezi návrháři, kteří potřebují prezentovat svoje profesionální dílo. Pravdou je, že je to skutečně ideální výrobek, který umožňuje široké použití. Vyrábí se v podstatě na dámské, pánské i dětské oděvy, kdy se dá velikost upravit na míru. Možná právě proto si vysloužila označení krejčovská panna nastavitelná. Díky tomu se dá perfektně šít kolekce přesných rozměrů. Velikosti se dají velmi jednoduše nastavit pomocí vstupních koleček. Na nich jsou vyznačeny přesně velikosti, takže se nelze zmýlit. Také na otočení není zapotřebí velké síly. Skutečně jednoduchým otočením lze podle možností měnit rozměry. Převážně nachází tyto figuríny uplatnění v krejčovství, ale samozřejmě není na překážku, aby se používaly i v běžných domácnostech, pokud se někdo věnuje šití.

vytrýna

Molitan je dobrý pomocník

Krejčovská panna není pouhý plast, jak je známe z obchodů. Tyto figuríny se především používají na výstavu nebo kompletaci obleků, aby obchodníci nalákali zákazníky ke koupi. Je známo, že nejlépe se nakupuje podle toho, jak to člověk vidí očima. Švadleny nebo krejčí mají trochu odlišné panny a to takové, že základ tvoří kvalitní plast. Poté je na těle upravený molitan. Je slabý a převážně je to taková výztuž mezi tělem a venkovní textilií. Samozřejmě je to zároveň velký pomocník na odkládání špendlíků, kterých není nikdy dost, ale jsou potřeba, aby byly po ruce na založení nebo úpravu oděvu. Vnější část tvoří poměrně elastická textilie, takže pěkně vynikne tvar korzetu člověka.

panny

To není vše

Nastavitelná panna je i díky dřevěnému stojanu, který je součástí produktu. Dá se také nastavit na výšku, tudíž to usnadňuje práci na figuríně. Přece jenom je příjemnější pracovat tak, abychom bez větší námahy dosáhli na místa, kam potřebujeme. A když jsme unaveni, tak stačí nastavit pannu na nižší úroveň a my můžete v klidu pracovat ze židle. Rozhodně se vyplatí pořídit nastavitelnou figurínu a v klidu a pohodě pracovat.