Když ametyst, tak v podobě geody


Zamilovali jste si drahé kameny a spolu s vámi i vaši blízcí, kteří je považují za nejkrásnější dekorativní prvky ve své domácnosti? Spolu s pokojovými rostlinami a výrobky ze dřeva tak vytváří to nejpřirozenější prostředí, jaké si dokážete kolem sebe představit. Rostliny, jejich dřevitá hmota a kámen také vyzařují pozitivní energii a je to zároveň velmi účinná metoda, jak se doma zbavit elektrosmogu. K dokonalosti tu pak schází snad už jen velké akvárium.

ametyst

Krásu ametystu obdivují lidé na celém světě

Když se máme rozhodnout, jakému drahokamu dát přednost, aby se dotyčné osobě zalíbil, nebudeme to mít zrovna snadné, protože jsou jich desítky, a každý je nádherný. Chcete-li přece jen přijmout alespoň drobnou radu, vybírejte svým citem, a především dle barvy. Každý barevný odstín má určitý vztah k tělesným čakrám – energetickým kanálům, a ty nejmocnější bývají barvy zelené v oblasti srdce, modré, vztahující se k tělesným smyslům, a fialové, která nás spojuje s božskou silou a všemi dalšími bytostmi ve Vesmíru. Rozhodnete-li se pro fialovou, může to být jeden z nejfantastičtějších nerostů, jaké známe – fialový ametyst.

Nález geody je mimořádný úkaz

Objevit ametyst v přírodě není tak snadné, i když se jedná o poměrně rozšířenou horninu oxidu křemičitého neboli křemene. Aby byly krystaly hezky zbarvené, vyžadují specifické podmínky, a ještě vzácnější jsou situace, kdy ametyst krystalizuje uvnitř vulkanických puklin, tzv. geod.

geoda ametyst

Ametyst geoda je tedy nejen překrásný přírodní výtvor a nepochybně i úžasný dárek k narozeninám nebo pod vánoční stromek, jde zejména o velmi vzácný úkaz, který na každodenních procházkách v přírodě obvykle nenarazíte. Nejkrásnější kousky ametystových geod pochází z nalezišť v Brazílii, a že jde o skutečné klenoty, o tom se snadno přesvědčíte na mnoha fotografiích.