Proč firmy dávají přednost mít za sídlo společnosti Praha


Jednou z věcí, které musí každá firma rozhodnout, je i to, kde bude sídlit. Je přitom jasné, že některé lokality jsou výhodnější než jiné. Ovšem to, co je výhodné pro jednu firmu, nemusí být výhodné pro druhou. Ve hře je totiž příliš mnoho faktorů. I přesto však lze vysledovat určitý trend a jasně říci, které lokality jsou v tomto ohledu nejpopulárnější

Asi není překvapením, že naprostá většina podnikatelů chce, aby byla jejich sídlo společnosti Praha, a ne bez důvodu. A zdaleka tu nejde jen o to, že se jedná o naše hlavní město – to v podnikání nehraje příliš velkou roli. Její popularitu zajišťují jiné věci.

moderní sídlo firmy

Tou hlavní je, že se jedná také o jakési centrum obchodu. Zde máme nejvíce firem a největší konkurenci, ale zároveň také nejvíce zákazníků, především pak těch nejbohatších. A o ty už se vyplatí bojovat. Koneckonců právě tito mohou naší firmě přinést značný zisk.

Zapomínat nesmíme ani na to, že Praha je známá nejen v Čechách, ale také v zahraničí. Pokud tedy uvažujeme i o mezinárodním obchodu, pak je sídlo zde jen výhodou. Dodá nám na zahraničním trhu jistou důvěryhodnost, což jako firma sídlící v malé zemi bývalého východního bloku rozhodně potřebujeme.

podnikatelům jde hlavně o zisk

Výhodou je také prakticky neustálá dostupnost prakticky všeho, co k podnikání potřebujeme. Vzhledem k tomu, že, jak bylo již zmíněno, Praha je i centrem obchodu, tak zde seženeme prakticky cokoliv. A to se nám může hodit – zvláště když tak tímto ušetříme za dopravné.

Je samozřejmé, že podnikatelé toto vše vědí a podle toho se také zařizují. Proto také valná část firem sídlí právě zde, ať už se jedná o skutečné či virtuální sídlo. Ačkoliv zde jsou totiž ceny poněkud vyšší než ve zbytku republiky, výše vypsané výhody je více než vyváží. A právě to může být jeden z hlavních důvodů, proč se nám podaří v dnešních těžkých tržních podmínkách uspět.