Lázeňský trojúhelník – poklad Karlovarského kraje

Západočeské lázeňství patří minimálně ve střední Evropě k tomu nejlepšímu, co můžete v této oblasti „dostat“. Moderní zařízení přitahují pozornost nejen české, ale i zahraniční klientely. Tento národní poklad má dlouho tradici. Slávu a věhlas si získal v 18. století. Pobyt v lázních již neplnil pouze zdravotní účel, stal se otázkou prestiže a společenského postavení. A protože se stal výsadou aristokracie a prvních bohatých průmyslníků, začala se rozvíjet celá města. Právě z této doby pocházejí významné stavby – hotely, kolonády, sídla. Přestože rozvoj služeb zabrzdila éra komunismu, po jeho pádu přišla nová vlna spojená se soukromým kapitálem. Dnes jsou Mariánské a Františkovy lázně a Karlovy Vary oblíbeným cílem turistů, kteří obdivují nejen samotná města, ale i památky v okolí.
mariánské lázně

Mariánské lázně

Mariánské lázně jsou zaměřeny na léčení ledvin, dýchacího ústrojí či pohybového aparátu. Je zde 40 léčivých pramenů. Nejznámějšími jsou Ferdinandův či Mariin (Mariánský) pramen. Dominantou města jsou parky, které mají evropský význam. Nejznámějšími stavbami jsou kolonáda Maxima Gorkého či Zpívající fontána. Ve městě funguje firma Opavia, která zde produkuje světoznámé Lázeňské oplatky. Na své si přijdou i milovníci golfu.
fontána u lázní

Františkovy lázně

Město je proslaveno díky léčbě neplodnosti. S tou je spojena známá socha chlapce (František). Traduje se, že neplodná žena má pro úspěšnou léčbu pohladit na „správném místě“. Toto město je z trojúhelníku asi nejklidnější. A proto zbude i dost času na výlety po okolí. Turisti oblíbená je rezervace Soos s bahenními sopkami a gejzíry. Je zde naučná stezka, která seznamuje návštěvníky s geotermální energií.
socha chlapečka

Karlovy Vary

Největší z tria měst je proslaveno vůbec nejvíce. Léčí se zde trávicí potíže. V centru leží Vřídlo – největší a nejteplejší český termální pramen s teplotou přesahující 70°C. Zdejší kolonáda je nejdelší a nejkrásnější v Evropě. Pokud máte dostatek prostředků, ubytujte se v hotelu Pupp. Ten je mimochodem nocležištěm pro nejzářivější hvězdy Mezinárodního filmového festivalu, který je nejprestižnější tuzemskou akcí na poli filmu.