Koupelna zalitá tmavými tóny

Koupelna je místo, kde trávíme čas několikrát denně. Ať již ráno, kdy svůj den odstartujeme příjemnou osvěžující sprchou, která nás dostatečně probudí a připraví na nový den a nové výzvy, nebo večer, kdy si napustíme horkou vanu plnou bublinek a odreagujeme se po celodenním shonu. Proto, když zvažujete rekonstrukci koupelny, dobře si dopředu rozmyslete, jak by měla vypadat. Je to část vaší domácnosti, kde se potřebujete cítit dobře. Tam se budete věnovat jen sami sobě a zapomenete alespoň na chvíli na okolní svět kolem vás.

Koupelka s toaletou

Někteří z vás určitě zatouží po tmavé koupelně, jenže, nebude pak moc smutná a ponurá? Nemusí to tak být. Nepředstavujte si pouze černou barvu. Můžete volit odstíny šedé, hnědé, tmavě zelené, ale i kombinací několika barev. Doladit můžete světlými odstíny. Měli byste se sice trochu řídit i velikostí vaší koupelny, kterou máte k dispozici. Obecně platí, čím menší prostory máte, tím světlejší obklad byste měli volit. Tmavá barva opticky zmenšuje a může působit stísněně. To se ale bavíme o opravdu malých koupelnách, kde umístíte vanu a umyvadlo a už vám nezbude prostor ani pro pračku. Pokud se přece jen nechcete vzdát tmavších odstínů, kombinujte je se světlým povrchem.
Umyvadlo a černý obklad

Při větších rozměrech koupelny si můžete gratulovat. Tady se meze fantazii nekladou a vy se vyřádíte v čemkoli. Každá tmavá barva bude vypadat elegantně. Pokud koupelnu doplníte o prvky ze dřeva, nic nepokazíte. Příbuznost přírodních materiálů vám zaručí, že budete vaši koupelnu vnímat přirozeně a nic nebude vypadat jako rušivý element.

Neméně důležité je rozhodnutí, jestli zvolíte lesk, nebo mat. Lesk je krásný, dodá koupelce na majestátnosti, ale pokud nejste vysloveně úklidový šílenec, volte raději matnou variantu. Na té lesklé jde vidět opravdu každá kapička a zvlášť ve sprchovém koutě by vám to mohlo po čase začít hodně vadit.

Jedno si však pamatujte, jste to vy, komu se má v novém prostředí líbit.