Kompresory a jejich využití v garáži

Hodně lidí má ve svém domě garáž, nebo ji má postavenou mimo dům, konkrétně vedle domu. Garáže se staví z jednoho hlavního důvodu, a to proto, že tam lidé mohou mít schované svoje auto, které nemůže třeba odolávat venkovním podmínkám jako je mráz, sníh, zkrátka nevydrží tyto extrémní podmínky, nebo ono je vydrží, ale lidé se bojí, že by se jejich auto mohlo poškodit, tak ho raději mají v garáži. Další výhoda garáže je ta, že vám auto nikdo nepoškodí, protože je zamčená a nikdo se tam taky nemá, jak dostat. Hodně lidí se také totiž bojí, že jim někdo propíchne pneumatiky či pořeže auto, což není zas tak příjemné, navíc může někdo i nechtěně poškrábat lak, a to rozhodně není nic hezkého a nic, z čeho bychom měli radost.

garáž

Proto si lidé auta schovávají. Dalším důvodem může být to, že se lidé bojí, že jim auto někdo ukradne. Pokud bydlíte ve městě a máte někde svou garáž, máte tam auto právě z tohoto důvodu nebo z toho předchozího, a to, aby vám auto nikdo nepoškrábal. Další využití garáže je zkrátka taková zašívárna pro muže. Rozhodně všichni víme, že muži rádi nějaké své místo, kde se mohou zašít a dělat tam své chlapské věci a záležitosti a nejlepší místo je právě garáž. V garáži se toho nachází hodně, můžete tam najít různé nářadí, různé vrtačky, schované věci, které už se nepoužívají, nebo třeba lednici, ve které jsou schované zásoby, nebo celkově jen zásoby jídla.

garáž

V garáži můžete najít i kompresory, které si hodně chlapů oblíbilo. Co to vlastně je? Kompresor je přístroj, ve kterém dochází ke stlačování plynů a par. Jsou různé druhy, lidé hlavně znají vzduchový kompresor, který fouká vzduch například do pneumatiky. Také záleží, jak kvalitní kompresor máte, když zajdete do nějaké dílny, rozhodně se tam dočkáte lepšího a dražšího kompresoru, než máte vy ve své garáži. Jeden druh z kompresorů jsou například pístové kompresory, jejichž název jste možná už slyšeli. Fungují na principu přímočarého pohybu pístu, který vzduch pohybem dolů nasává a pohybem nahoru plyn stlačuje a tím i vytlačuje ven. Mimo pístový můžeme najít i rotační nebo spirálový. Všechny se liší konstrukcí.