Hubnout je možné efektivně, přitom příjemně

Snížit nadbytečné kilogramy není až tak obtížné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Dokonce vás to nemusí stát ani korunu navíc, a ještě ušetříte. Nebudete zároveň trpět hlady a na jídle si pochutnáte.
ženy s nadváhou.jpg

Drinky a zázračné koktejly

Nesázíte-li na zázračné nízkokalorické koktejly, které bývají často předražené, můžete si ušetřit starosti s jejich obstaráváním a zároveň i ty potřebné peníze. Bohatě postačí, jestliže se zamyslíte nad tím, jak se stravovali lidé před staletími, a kolik obézních lidí se tehdy v populaci vyskytovalo. Ještě před šedesáti lety se obezita považovala za výjimečnou chorobu, která sužovala jen zlomek lidí. Proč? Máme dnes přece tolik technických vymožeností, lékařská věda musela učinit jistý pokrok, tak proč se v USA vyskytuje mezi lidmi více než tři čtvrtiny tlouštíků?
luštěniny a vejce.jpg
Vysvětlení je jednoduché: Nedostatek pohybu a nevhodná strava. Tamní populace netrpí nedostatkem joggingu, ráda cestuje na bicyklech, a dokonce i pravidelně cvičí v posilovnách, ale je to národ jedlíků. Spořádají kde co, a někteří dokonce žasnou, co si tam vkládají do úst. Základ jejich stravy tvoří bílá mouka, obrovské množství cukru, kofein, a převažující masitá strava s nadbytkem živočišných tuků. Nelze se pak tedy divit, že po půlhodince na rotopedu nezhubnete se dvěma hamburgery a se sklenicí Coca-coly.
potřeby na hubnutí.jpg

Zázrak jménem luštěniny

Luštěniny jsou obecně považovány za potravinu chudých a moudrých. Jejich přednosti vyzdvihoval Ježíš i Buddha, ale málokdo jim věnoval pozornost. Lidé je považovali za potravinu spojenou s chudobou, přitom její výživová hodnota je nesrovnatelně vyšší, než u jiných jídel, a dokonce nahradí i maso. Obsahuje navíc minimum tuku, je málo kalorická, přitom zasytí na dostatečně dlouhou dobu.
Luštěniny by se měly stát základem stravy, zvláště obézních lidí. Jejich přínos však není pouze v redukci hmotnosti, ale jsou cenným materiálem pro výstavbu nových tkání, tělesných buněk. Kdo tuto filosofii již pochopil, nedá na ně dopustit a také se od současné civilizace tak trochu odklání. Může na sobě pozorovat zlepšení zdravotního stavu, zvýšení fyzické kondice, snížení vlivu stresu, depresí a dalších psychických problémů. Upraví se krevní tlak, optimalizuje cholesterol, a má před sebou na talíři preventivní opatření proti nádorovým onemocněním. Luštěninám zkrátka nelze nic vytknout. A že je nedokážete připravit tak, aby vám chutnaly a nenadýmaly? Začněte nejprve s červenou loupanou čočkou, ta nenadýmá vůbec a přidává se jako příkrm malým batolatům, které ji tráví bez problémů.