Tipy na knihy s vynikajícím plot twistem

Jeden z nás lže

Kniha, která se v roce 2022 dočkala také seriálového zpracování společnosti Netflix, pochází z pera americké spisovatelky Karen M. McManus, která je známá především pro psaní žánru young adult thriller. Kniha vypráví o pětici středoškoláků, kteří jsou přítomni smrti jednoho z nich. Posléze se ukáže, že jeho smrt nebyla nešťastná náhoda, ale promyšlená vražda. Jelikož věděl na zbývající čtveřici nehezká tajemství, která by jim mohla zničit celý život, okamžitě upadají všichni v podezření. Snaží se tedy vypátrat, kdo stojí za onou vraždou, aby očistili své jména. Samotné rozluštění zápletky je šokující, skvěle promyšlené a nebudete věřit svým očím. V průběhu knihy budete podezřívat všechny postavy, a do poslední chvíle nebudete vědět, kdo z nich je skutečný viník.

knihy

Poslední paní Parrishová

Tento skvělý thriller je dílem americké autorky Liv Constantine, která si zajistila touto knihou skvělé ohlasy v mnoha zemích napříč světem. V knize se dočteme o jedné z hlavních hrdinek Amber, která touží po životě Daphne Parrishové, krásné a úspěšné ženě, která má dokonalého manžela a dokonalou rodinu. Ambiciózně se rozhodne, že udělá cokoliv, aby zaujala její místo. A to opravdu cokoliv. S Daphne se spřátelí a započne svůj ďábelský plán. Ale kdo bude nakonec v tomto příběhu obětí? Zvrat, který rozhodně nebudete čekat, vám vyrazí dech a postaví knihu do úplně jiného světla. Rozhodně můžeme doporučit pro všechny milovníky promyšlených thrillerů, kde hrají prim ženy.

kniha

Matčina hra

Další thriller napsala britská autorka Sandie Jones. Příběhy, v kterých vystupuje nenáviděná tchýně, která dělá manželce svého syna ze života peklo, je dost. Tahle je ale speciální v tom, že Pammie vypadá, že udělá cokoliv, aby svého syna Adama uchránila od jeho snoubenky Emily. A Emily si přestává být jistá, jestli vůbec existuje nějaká hranice, kterou její budoucí tchýně není ochotná překročit, nebo jestli situace skončí až smrtí jedné z nich. Nebo je to všechno jinak? Kdo je vlastně ten viník a kdo se snaží jen chránit své blízké? Šokující rozzuzlení této knihy vás naprosto dostane.