Kámen jako domácí mazlíček? Proč ne!

Ano, je to přesně tak. Jako domácího mazlíčka si prostě a jednoduše místo pejska nebo kočičky pořiďte úplně obyčejný kámen! Zní to sice jako by se autor článku pomátl, není to ale pravda. Kámen místo zvířátka totiž pod názvem „Pet Rock“ začal prodávat jistý manažer Gary Dahl již v roce 1975! Takového domácího mazlíčka jste mohli koupit v krabici i se vším příslušenstvím!
kameny a mušle
Máte pocit, že takovou věc nikdo nemohl kupovat? Tak to se tedy krutě mýlíte, v Americe se totiž během půl roku prodalo asi jeden a půl milionu kusů. Každý jeden stál 4 dolary (cca 80 Kč). Díky nízkým výrobním nákladům se tak stal autor Pet Rocku, Gary Dahl, během tohoto půlroku milionářem. Prodej skončil v roce 1976. Od roku 2003 ale můžete Pet Rock opět zakoupit.

K „mazlíkovi“ jste mohli dostat v exkluzivním balíčku:
· papírovou krabici vybavenou podestýlkou ze slámy a kruhovými dýchacími otvory.
· příručka „Péče a výcvik vašeho Pet Rocku“ (měla 32 stran a obsahovala rady a návody o tom, jak se starat o svůj kamínek).
Tato příručka pak mimo rad, jak se o kamínek starat obsahovala několik základních pokynů, které můžete svého nového člena rodiny naučit. Mezi pokyny byly příkazy jako „Sedni!“, „Zůstaň!“, které kámen bez problémů zvládá. Společně s majitelem pak kámen zvládne i pokyny jako „Přijď!“, „Převal se!“, „Válej sudy!“ a v neposlední řadě také za použití síly páníčka i pokyn „Útok!“.
obličej z kamene
Výše popsaný „tvoreček“ má oproti zvířátkům nespočet výhod.
1. Nikam vám neuteče.
2. Nemusíte řešit krmení.
3. Nic nepije.
4. Nemusíte jej koupat.
5. Nelíná.
6. Není potřeba s ním chodit k veterináři.
7. Neonemocní.
8. Nezlobí.
9. Nenechává po sobě loužičky.
10. Nemusíte jej venčit.
11. Ale hlavně, jedná se o mazlíčka na celý život, jelikož vám nikdy nezemře!

Tak co? Máte pocit, že do vaší rodiny přiberete dalšího člena, který bude absolutně samostatný?

4.8/5 - (160 votes)