Geotextilie neboli plachty pod bazén

Léto se pomalu přibližuje a Vy přemýšlíte nad letošní koupí bazénu? Vysoké letní teploty dokážou s člověkem zamávat, a proto není divu, že máme na mysli jedno jediné a to je osvěžení v podobě bazénu. Skočit si do osvěžující vody a nechat se parádně zchladit, to je občas to jediné na co celé dny v práci myslíme. Už na to nemusíme jenom myslet, už to můžeme i zažít, když si pořídíme vlastní bazén!

Při jeho instalaci však potřebujeme znát jistá pravidla, kterými se můžeme řídit, aby nám bazén sloužil dobře po celou dobu sezóny a několik dalších sezón poté bez škrábanců.

Plavající pes

Začínáme vykopáním plochy, na které bude stát. Nemusíte jít ani do hloubky, pokud si přejete, aby stál na povrchu, ale vždy se část odkopává, abychom alespoň srovnali povrch. Jakmile trochu vykopete, musíte odstranit všechny drny, ostré předměty a podobně a nasypat jemný písek, který nám zajistí, že bude dno příjemně měkké a plachta se neprotrhne. Na řadu přichází plachta pod bazén https://www.chlorito.cz/bazenove-folie-a-plachty.

Voda by měla být co nejčistčí

Plachta pod bazén má hned několik vlastností. Primárně samozřejmě slouží k tomu, aby se samotná plachta bazénu neprotrhla a nezpůsobila nám újmu v podobě celého napuštěného bazénu.

Dalším faktorem, který hraje významnou roli, je, že se v ní neudržují bakterie ani mikroby. Je vyrobená ze speciální tkaniny, takže bude sloužit skvěle po celou dobu sezóny.

Chrání dno před protržením a skvěle nám poslouží po celou dobu živnosti bazénu. Prodlužuje také životnost samotné folie bazénu. Taktéž brání prorůstání trávy či jiných nepotřebných rostlin, které by nám mohly poškodit bazén.

Vybírat si můžete z několika druhů, verzí a samozřejmě velikostí. Na výběr jsou od těch menších až po ty velké. Jakmile máme tuto plachtu nainstalovanou, můžeme začít se samotným stavěním bazénu.

Tato plachta se nazývá také jako geotextilie. Můžete ji ještě najít pod jinými názvy jako je podložka pod bazén.