Co je pojem virtuální kancelář?

Je to zpoplatněná služba pro podnikatele. Virtuální sídlo neboli virtuální kancelář nabízí poskytovatel podnikateli za účelem zapsání do obchodního rejstříku jako sídla společnosti nebo do živnostenského rejstříku a to za měsíční poplatek. Nejedná se tedy o fyzické užívání místa, ale pouze jako sdílený nájem s dalšími podnikateli hlavně pro přeposílání korespondence, která na adresu sídla nebo místa podnikání chodí. Ale možností využití virtuální kanceláře je nohem více. Díky této sdílené službě, je nájem mnohem nižší, než kdybyste si pronajali klasickou kancelář. Tedy výhodou je velká úspora financí. Při výběru virtuální kanceláře je potřeba se dívat jak na adresu kde se nachází, ale také služby, které nabízí.

virtualita na notebooku

Základní funkce virtuální kanceláře

 

Díky této službě Vám bude přeposílaná korespondence a balíky. Ale také její úschova nebo skenování. Mezi další služby virtuální kanceláře patří také možnost pronajmutí zasedací místnosti pro různá jednání. Díky virtuální kanceláři máte také možnost přesměrovaní a vyřizování telefonických hovorů a v neposlední řadě také službu virtuální osobní asistentky.

 

Virtuální osobní asistentka

 

Tyto asistentky pracují na volné noze pomocí moderních online technologií, a tedy jsou pro firmy velmi výhodné. Spousta pronajímatelů virtuální kanceláře nabízí tyto asistentky jako doprovodnou službu. Tyto asistentky mají několikaletou praxi oboru nebo absolvovaný kurz a dokážou firmě ušetřit nemalé peníze za další zaměstnance, které by museli zaměstnat. Na co vše si jde virtuální osobní asistentku najmout? Mezi odvětví patří správa sociálních sítí, marketing, správa webu nebo sociálních sítí. Ale také třeba vedení virtuální recepce, administrativa, účetnictví, zákaznický servis, internetové průzkumy, psaní článků nebo blogu a také k plánování různých schůzek.

potřeby pro práci

Cena za pronájem virtuálního sídla / kanceláře

 

Cena za pronájem této služby je velmi rozmanitá a pohybuje se od 99 Kč. Ale hodně záleží, kde se virtuální kancelář nachází. Ty nejprestižnější adresy jsou samozřejmě dražší. Také hodně záleží, jaké doprovodné služby Vám poskytovatel virtuální kanceláře nabídne. Dle toho se také odvíjí měsíční cena nájmu. Internet je plný nabídek proto neváhejte projít co nejvíce, tak aby Vám virtuální kancelář a její služby dobře seděli.