Netoxické opalovací krémy

V opalovacích krémech se nachází různé chemické látky, které mají neblahý vliv na život vodních živočichů. Na Havaji už platí zákon, který zakazuje používání krémů s toxickým složením. Z logiky věci vyplývá, že takovéto látky nejsou vhodné ani pro lidský organismus. Trh už naštěstí nabízí opalovací krémy na přírodní bázi, takže se oblíbeného letního opalování u vody nemusíme vzdát.

 relaxovat na pláži

Běžné opalovací krémy chrání pokožku díky chemickým látkám, které proniknou do svrchní vrstvy kůže a dopadající sluneční paprsky přemění na teplo. Oproti tomu přírodní prostředky jako ochranu pokožky využívají fyzikální filtr složený z minerálů. Tyto krémy se do pokožky nevstřebávají, ale dokáží ochránit před UV paprsky a zbytečně nezatěžují organismus chemií. Minerální filtr funguje jako zrcadlo, které odráží sluneční paprsky.

 krém v písku

I při koupi těchto produktů platí, že je potřeba číst složení, protože ne všechny výrobky, které se tváří přírodně, jsou doopravdy přírodní. Kvalitní přírodní kosmetiku vyrábí Weleda a Lavera, jejichž produkty seženete i v běžných drogeriích. Jsou prodávané ve formě krému, mléka, emulze nebo oleje, takže si můžete vybrat, co vyhovuje právě vám. Na trhu jsou k dispozici i krémy určené přímo pro citlivou dětskou pokožku.

 

Sluneční světlo všichni potřebujeme, protože díky němu naše tělo vytváří vitamin D. Přehnané vystavování slunci nám ale škodí, proto se pobytu na slunci vyhněte mezi 11 – 15 hod. Namažte se i v případě, že se budete zdržovat ve stínu. Nezapomínejte ani na opakované mazání, žádný produkt nevydrží na pokožce celý den a přírodní opalovací prostředky jsou i méně odolné vůči vodě. Často se zapomíná na ochranu rtů, které jsou na slunce velmi citlivé, a mohou po návratu z pláže nepříjemně pálit. Pro ochranu rtů použijte speciální balzámy s UV ochranou.

 

Pojďme se letos opalovat se tak, abychom neškodili sobě a ostatním živým organismům, a zkuste vyrazit k moři jen s přírodní kosmetikou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup