Anonymita na sociální síti?

 Vaše lepší já

V současnosti paralelně s reálným životem žijeme i ten virtuální. A v něm jste odvážnější, sebevědomější a okolí si připouštíte více k tělu. Jinými slovy, ukazujete světu své lepší já. Zároveň však chcete být vidět, pochlubit se a být ocenění. To je jeden z hlavních důvodů, proč máte na Facebooku stovky přátel, denně něco sdílíte či komentujete, píšete statusy nebo do své galerie přidáváte nové fotografie. Když si tyto skutečnosti uvědomíte, možná začnete přehodnocovat, zda vaše přehnaná aktivita na sociální síti je skutečně potřebná pro váš život, nebo je to jen vaše ego, které takto živíte.
dotykový displej

Anonymita? Jen zdánlivě

Pokud máte pocit, že ve virtuálním prostoru jste ve větším bezpečí, jste na omylu. Sledovat vás mohou tisíce očí. Z vašich statusů na Facebooku, "lajkování" příspěvků či přidávání fotek se dají vyčíst citlivé informace různého druhu. Takovým způsobem dáváte najevo své návyky, chování nebo názory.

Zneužívání informací:

Cílená reklama

Facebook je komerční firma, která musí pro své cíle generovat zisk, a protože běžní uživatelé za jeho služby neplatí, zisk si generuje jinak, například prostřednictvím reklamy. Informace o vás jsou zajímavé pro různé prodejce produktů a služeb, kteří si na FB zakoupí reklamu cílenou právě na vás, protože o vás vědí, co rádi nakupujete, co čtete, kam chodíte, jaké máte zvyky.
ikony na mobilu

Politické kampaně

Horší případem, a společensky i mnohem nebezpečnějším, je zneužití informací o vás v různých kampaních. Cílené kampaně si nemusíte vůbec uvědomovat.

Internetové zločiny

Nejhorším případem zneužití jsou kriminální počiny. Obětí může být každý, stejně jako ve světě bez internetu. Krádeže peněz, identity, vydírání, narušování soukromí. To jsou problémy, které mohou postihnout každého, ale nejčastěji se týká těch, kteří se nejvíce zviditelňují.

3.7
15